«З надгробних каменів вони робили тротуари, свинарники. Це був розрахунок, щоб стерти з лиця землі кримськотатарський народ», - Джемілєв про геноцид з боку радянської влади

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Травня 2022, 12:45
Ліна Тимошина
18 Травня 2022, 12:45

Основаною метою Радянського Союзу - була етнічна чистка. Радянська влада намагалася очистити ті райони, які вона вважала, що ті повинні бути суто російськими. Про це в інтерв'ю QIRIM.News сказав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. За його словами, радянська влада цього навіть не приховувала і писала це у пресі.

На суді я це цитував: завдання партії є - зробити Крим суто російським регіоном. А для нашого народу це була страшна трагедія, - сказав Джемілєв.

Лідер кримських татар розповів, що загинула велика кількість кримських татар у перший рік після депортації та під час неї. І до кінця правління радянської влади, кримські татари зазнавали репресій та обмежень своїх прав.

Я добре пам'ятаю, у свій час дозволялося вчитися кримським татарам лише до сьомого класу, потім дозволили до десятого класу. Через деякий час дозволили вступати у технікуми, потім - вступати в інститути, але на певні факультети. Тобто, завжди були обмеження. А на факультети, які мають оборонне значення, журналістика, юриспруденція – взагалі було заборонено, – акцентував Джемілєв.

Також він розповів, що в Криму відбувалося знищення культурних цінностей кримських татар.

У Криму була проведена чистка - всі культурні цінності кримськотатарського народу були ліквідовані - аж до цвинтарів. З надгробних каменів вони робили тротуари, свинарники. Словом, був розрахунок, щоб стерти з лиця землі цей народ, - заявив Джемілєв.

Говорячи про депортацію, лідер кримських татар сказав, що це був переламний момент, була спроба знищення всього народу. При цьому висувалися абсурдні причини про нібито співпрацю з нацистами.

Абсурдні, тому що відразу ж після початку війни у нас все чоловіче населення було мобілізовано до радянської армії, незалежно від того, чи любили радянську владу. Говорити про якусь співпрацю жінок, які залишилися, дітей та стариків було несерйозно, - зазначив лідер кримських татар.