«З надією на справедливість» — турист, який отримав інвалідність у Києві, три роки чекає на відшкодування збитків

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
04 Червня 2021, 19:32
Асіф АлієвQHA
04 Червня 2021, 19:32

Альпер Патір — турист з Туреччини, який з 2007 року багато подорожував різними країнами світу, влітку 2017 року прибув до України.

Разом зі своїми друзями 1 липня він перебував біля Національного музею історії України, який раніше вони відвідали. Четверо молодих людей, ховаючись від сонця, стояли в тіні грушевого дерева, не підозрюючи про небезпеку.

Я дивився на карту Києва, як раптом на нас звалилася величезна гілка. Як пізніше я дізнався, вона важила 200 кг. Основний удар припав на мене. Я втратив свідомість і опинився в лікарні, — розповів журналісту агентства «Кримські новини» Патір.

Патір отримав 36 переломів, у тому числі черепа, обличчя, хребта, тазу, ноги. За його життя боролися лікарі столичної 17-ї лікарні, куди його доставили в реанімаційне відділення одразу ж після трагедії. Лише за три дні він прийшов до тями і переніс в цілому чотири операції.

Мені сказали, що у мене паралізовані ноги. Я помацав їх рукою і нічого не відчув, — розповів Альпер.

Завдяки посольству Туреччини в Україні, Патіра за 14 днів перебування у київській лікарні на літаку МЗС Туреччини транспортували на батьківщину, де він переніс ще шість операцій. Після цього почалися тривалі й болісні дні фізичної терапії.

За три роки від моменту інциденту ніхто з представників музею або суду жодного разу не поцікавився, як проходить моє лікування, чи є у мене кошти на нього і чи живий я взагалі, — ділиться громадянин Туреччини.

За іронією долі, але Патір сам рятувальник. Він брав участь в декількох рятувальних операціях з пошуку і допомоги жертвам землетрусів, які часто трапляються в Туреччині. Турок вів активне фізичне життя, займався парашутним спортом.

Але після цієї трагедії, життя Патіра кардинально змінилося — він не встає з інвалідного візка, швидко втомлюється. За деякий час він розлучився з дружиною.

Зрубане грушеве дерево, гілка якого зробила туриста інвалідом

Я не втратив любов до життя. Три роки я не міг працювати. Зараз я координатор по роботі з пацієнтами у приватній клініці. До інвалідності я непогано заробляв, тепер лише третина суми від того заробітку, — повідомив він.

Співробітники Національної поліції України, які розслідували цей трагічний випадок, порадили громадянину Туреччини подати до суду на Національний музей історії.

Вже перебуваючи в Туреччині, ми знайшли адвоката, який в грудні 2017 року подав скаргу до суду. За цей час відбулося кілька засідань суду, але так і не оголошено рішення щодо моєї скарги. То суд змінює дату засідання, то змінюється сам суддя, — розповів він.

Альпер Патір, за підрахунками адвоката, вимагає відшкодування морального збитку в розмірі 500 тисяч доларів. Сюди включені численні витрати на операцію і лікування. В обличчя Патіра вбудований чіп, який допомагає йому рухатися, в його поперековому відділі знаходиться кілька невеликих протезів.

Я не вважаю, що це великі гроші. Якщо за цю суму мені повернули б можливість знову ходити, я дістав би ці гроші чого б мені це не коштувало, — каже він.

Патір не тримає зла на Україну або українців. Після операції він приїздив до України кілька разів, але вже в інвалідному кріслі. У нього тут є друзі.

Україна — це європейська країна. Вона змінюється на очах. І розвиток держави означає верховенство права. Я сподіваюся, що суд ухвалить справедливе рішення у моїй справі, — повідомив він.