З окупованого Севастополя тікають інвестори, довгобуди лишаються: із запланованих до здачі 37 об'єктів вдалося завершити лише 16

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 09:27
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 09:27

Російські інвестори тікають з окупованого Севастополя, вважаючи фінансові вкладення у «прифронтову територію» ризикованими, а його економіку – такою, що не відбулася.

Про це повідомляє інформаційна агенція "Голос Криму".

За їхніми даними, з 37 об'єктів держпрограми, які намічалися у Севастополі до здачі у 2022 році, фактично вдалося завершити лише 16. Це лише 43% від запланованих до здачі об'єктів.

2022 року в Севастополі було заплановано до здачі 37 об'єктів, у тому числі три перехідні з 2018 року, два – з 2021 року. Їхня будівельна готовність на 1 жовтня варіювалася від 4 до 100%, але навіть повністю готові об'єкти мали проблеми, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, школу та дитячий садок у Козачці в експлуатацію введено, але до прийому дітей вони ще не готові.

Зазначається, що аналогічна ситуація із Художнім музеєм імені Крошицького. Про завершення його ремонту та реставрації оголосили 31 грудня, проте картини повернуться до музею не раніше літа, бо не все готове.

Чотириповерхова будівля на проспекті Нахімова, збудована у 1899 році, є одним із найкрасивіших будинків міста. Капремонт будівлі розпочався у 2018 році, підрядна організація з Пітера не впоралася, реставрація обернулася карною справою, - повідомляє агенція.

Ще один проблемний об'єкт – стадіон «Гірник» у Балаклаві – також реконструювали 4 роки замість півтора. Урочисто здали в експлуатацію його у вересні 2022-го, проте з того часу жодного спортивного заходу на новому стадіоні так і не провели, а про його реальну готовність нічого не відомо.

Не кращі справи й у сфері залучення інвестицій в економіку міста. За даними статистики, у Севастополі немає інших інвестицій, крім бюджетних, - зазначається у повідомленні.