З початку війни рф ув’язнила трьох кримських татар, звинувачених в участі в добровольчому батальйону імені Номана Челебіджихана

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
24 Квітня 2022, 10:50
Асіф АлієвQHA
24 Квітня 2022, 10:50

З 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 3 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, є реальна загроза, що окупанти будуть і надалі фабрикувати подібні звинувачення проти тих кримських татар, хто викликає найбільшу підозру.

За даними КримSOS, станом на квітень 2022 року, 144 особи піддаються політично вмотивованим кримінальним переслідуванням в окупованому Криму. З них 122 особи перебувають за гратами.

84 людини – є політв’язнями у “справах Хізб ут-Тахрір”. Начебто причетність до діяльності цієї організації є підставою для обвинувачувальних вироків від 5 до 19 років позбавлення волі. У росії з 2003 року Хізб ут-Тахрір визнана як “терористична організація”, хоча в Україні та багатьох інших країн її діяльність не забороняється.

21 квітня в Криму заарештували на два місяці людину нібито за підготовку теракту. У ФСБ вважають, що арештований начебто діяв за вказівкою ватажків добровольчого батальйону «Крим».

Раніше член Меджлісу кримськотатарського народу , голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв заявив, щоФСБ на адмінмежі затримали представника корінного кримськотатарського народу Арсена Ібраїмова