З портів Великої Одеси вирушив перший караван з трьох суден з українським збіжжям, - Кубраков

Новини України та світу
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 09:45
Фото: сторінка Фейсбук Олександра Кубракова
Ліна Тимошина
05 Серпня 2022, 09:45

Сьогодні, 5 серпня, зранку з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським збіжжям. Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков на сторінці у Фейсбук.

На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії, написав він.

За його словами, сьогоднішнім караваном поновлено судноплавство з порту «Чорноморськ».

Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку,- зазначив Кубраков.

На зображенні може бути: водойма
Фото: сторінка Фейсбук Олександра Кубракова

Для цього планується забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, метою є повноцінна робота портів в обидва напрямки.

Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – 3 та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний», - розповів міністр.

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять, на відкритому повітрі та текст «NAVI-STAR PANAMA»
Фото: сторінка Фейсбук Олександра Кубракова

Такі кроки потрібні не тільки українській економіці, але й світу.

Чим швидше ми зуміємо вивезти 20 млн тонн минулорічного врожаю та розпочати експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі, - наголосив Кубраков.