З порту «Південний» вийшло перше судно з продовольством

Новини України та світу
Ліна Тимошина
08 Серпня 2022, 10:41
Фото: пресслужба Мініфраструктури
Ліна Тимошина
08 Серпня 2022, 10:41

В ході реалізації «зернової ініціативи» 8 серпня вранці з порту «Південний» вийшло перше з 24 лютого судно з українським продовольством – балкер SACURA прямує до Італії. Про це повідомила пресслужба міністерства інфраструктури на сторінці у Фейсбук.

На зображенні може бути: 3 людини, на відкритому повітрі та текст «SACURA»
Фото: пресслужба Мініфраструктури

Зазначається, що судно об’єдналося в караван із балкером ARIZONA, яке відправилось з порту «Чорноморськ» в Туреччину. На борту обох суден 60 тис. тонн агропродукції.

Немає опису світлини.
Фото: пресслужба Мініфраструктури
На зображенні може бути: природа
Фото: пресслужба Мініфраструктури

Сьогодні до реалізації Ініціативи повноцінно залучено найбільший український порт – «Південний». Таким чином усі порти Великої Одеси залучені для експорту агропродукції, - йдеться у повідомленні.

У міністерстві зауважили, що наразі ціллю є нарощування перевалки в портах. Протягом 2-х тижнів планується вийти на обсяг перевалки 3-5 суден на добу.

Працюємо з гарантами домовленостей, щоб «зерновий коридор» працював безперебійно і були дотримані усі безпекові вимоги до судноплавства», – сказав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

На враховуючи відправлених сьогодні суден, в рамках реалізації домовленостей з портів уже вийшли 8 суден з українською агропродукцією.

Раніше стало відомо, суховантаж RAZONI з українським зерном, який прибув до Туреччини, став на якір. Про це повідомило Міністерство оборони Туреччини.

Як повідомляли QIRIM.News, перше судно з кукурудзою, яке відбуло з порту Одеси в рамках «зернової угоди», прибуде до Стамбула у вівторок, 2 серпня.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 липня у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.