З пособництва на повноцінну участь: ФСБ звинувачує Джеляла у скоєнні диверсії

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
11 Вересня 2021, 10:47
Наріман Джелял. Фото: «ЦензорНет»
Асіф АлієвQHA
11 Вересня 2021, 10:47

ФСБ Росії перекваліфіковувала справу першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу , посиливши звинувачення і інкримінувавши йому вчинення диверсії замість пособництва.

Як заявив адвокат затриманого Микола Полозов, 10 вересня під час слідчих дій заступнику голови Меджліса було пред'явлено звинувачення в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 281 КК РФ, тобто в скоєнні диверсії.

Також, в рамках слідчих дій, після пред'явлення обвинувачення був здійснений допит обвинуваченого. Своєю чергою Джеляль скористався правом обвинуваченого не давати показання.

Адвокатам Джеляла заборонили розголошувати такі відомості як показання осіб, які стали відомими в ході провадження слідчих дій і оперативно-розшукових заходів, за винятком свідчень Джеляла, а також суті та висновків експертних досліджень, вироблених у кримінальній справі, публікації висновків експертів і даних учасників досудового провадження.

Самого Нарімана Джеляла утримають в СІЗО Сімферополя у двомісній камері з ще одним сусідом по камері - фігурантом справи щодо свідків Єгови. Камера його не обладнана холодильником, що ускладнює зберігання харчових продуктів і не до кінця закривається вікно, що з пониженням температури може стати проблемою.

«Наріман просив передати всім, що він дякує за підтримку і небайдужість і просить не забувати про Асана і Азіза, є фігурантами цієї справи, а також не забувати про всіх політв'язнів», - повідомив Микола Полозов.

Раніше Полозов заявив, що кримінальна справа щодо заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу є по своїй суті політичним переслідуванням.

Нагадаємо, 6 вересня, «Київський районний суд» Сімферополя заарештував до 4 листопада 2021 року заступника голови Меджлісу, кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста Нарімана Джеляла.