«З повістками приходять туди, де переважно працюють кримські татари», — Алім Алієв

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2022, 18:12
Фото: Facebook/Alim Aliev
Асіф АлієвQHA
27 Вересня 2022, 18:12

Після оголошення "часткової мобілізації" в Росії в окупованому Криму почали роздавати повістки. При чому представники окупаційної влади приходять в місця компактного проживання кримських татар і масово вручають їм повістки.

Про це в інтерв’ю DW розповів співзасновник громадської організації "Крим-SOS" Алім Алієв.

За його словами, також з повістками приходять на підприємства, базари, в організації, де переважно працюють кримські татари. Навіть приходять в кримськотатарські школи до вчителів-чоловіків.

«Я вважаю, що це елемент помсти кримським татарам за проукраїнську позицію всі останні роки. Більше того, такі дії Росії - це воєнний злочин відповідно до 51 статті Женевської конвенції, яка говорить, що окупант не має права призивати до армії людей з окупованих територій», - сказав він.

Алієв додав, що за його оцінками, в Криму вже роздано понад дві тисячі повісток.

«Але точні цифри сьогодні ніхто не назве. Сказати точно можна лише те, що це відбувається масово серед кримських татар», - зазначив він.

Як повідомляли QIRIM.News, Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час брифінгу звернулася до громадян України в окупованому Криму із закликом саботувати мобілізацію, оголошену країною-агресором РФ.

Як повідомляли QIRIM.News, кроком відчаю назвав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі агентству мобілізацію, яку оголосила РФ.