З вірою на повернення. Більшість українців сподіваються на деокупацію Криму (опитування)

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 18:30
Фото: Херсонська ОДА
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 18:30

58% українців вважають, що повернення окупованого Росією українського півострова Крим можливо.

Про це стало відомо 23 вересня під час презентації загальнонаціонального соціологічного дослідження «Ставлення українців до питань, пов’язаних із подоланням негативних наслідків збройного конфлікту в Україні».

За даними дослідження, 37% громадян вважають Крим втраченим для України.

Повернення ОРДЛО під контроль України сприймають як реальну можливість 70% опитаних, а 24% скептично налаштовані. Також більш ніж половина опитаних (54%) вважають, що Україна не має йти на жодні компроміси заради завершення збройного конфлікту на території ОРДЛО.

Як йдеться у дослідженні, найбільш важливими діями для відновлення миру в Україні українці вважають  необхідність розробки національної стратегії припинення збройного конфлікту та відновлення миру (38%) та покращення інформування людей в Криму та ОРДЛО про події в Україні (26%). Частина опитаних (23%) вказали, що треба створювати можливості для діалогу зі звичайними людьми з Криму та ОРДЛО.

На думку переважної більшості опитаних (74%), ініціатором створення державного плану дій по переходу від стану збройного конфлікту до миру повинен стати Президент України.

Згідно з результатами дослідження, 81% українців вважають, що на території України триває збройний конфлікт з Росією. 85% опитаних переконані, що окупація Криму та конфлікт в ОРДЛО – це частина одного збройного конфлікту з Росією.

Дослідження проводилося Харківським інститутом соціальних досліджень на замовлення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим  у співпраці з Центром прав людини ZMINA та за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Раніше, 9 вересня, соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування політичних вподобань українців. Згідно з ними, 50% українців позитивно ставляться до ініціативи «Кримська платформа».