За державну зраду заочно судитимуть голову незаконно створеного суду в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Січня 2022, 16:02
Ліна Тимошина
24 Січня 2022, 16:02

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно «голови Сімферопольського районного суду Республіки Крим». Про це повідомляє пресслужба відомства. Дії обвинуваченого кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.


Зазначається, що до окупації півострова обвинувачений перебував на посаді судді Центрального районного суду міста Сімферополя, у 2014 році, зрадив присязі на вірність народу України та обійняв посаду голови незаконно створеного «Сімферопольського районного суду Республіки Крим».

Обвинувачений надавав допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ та сприяв окупаційним органам влади у придушенні спротивів окупації півострова з боку кримчан. Зокрема, «суддя» виніс незаконне рішення у справі про адміністративне правопорушення та призначив стягнення у вигляді штрафу розміром 10 тисяч рублів, - деталізували в прокуратурі АР Крим.

Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачений сприяв становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові, та надавав допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.

Як повідомили джерела QIRIM.News, йдеться про «суддю» Іванова Сергія Сергійовича.

Як повідомляли QIRIM.News, 11 січня Прокуратура АРК повідомила підозру ексначальнику управління громадської безпеки ГУ МВС в Криму.