За державну зраду заочно судитимуть колишнього прокурора прокуратури АР Крим

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 16:25
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 16:25

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього прокурора прокуратури Автономної Республіки Крим. Дії обвинуваченого кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Про це повідомило відомство на сторінці у Фейсбук.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до окупації півострова обвинувачений прийняв присягу на вірність народу України та був призначений на посаду старшого прокурора прокуратури АР Крим з питань правового забезпечення, а у 2011 році йому присвоєний класний чин – молодший радник юстиції. У 2014 році прокурор зрадив присязі та перейшов на службу до так званої «прокуратури Республіки Крим» на посаду «прокурора апеляційного відділу», - йдеться у повідомленні.

Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачений сприяв становленню та зміцненню окупаційних органів прокуратури на півострові, та надавав допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.

Як повідомляють джерела QIRIM.News, йдеться про Горба Богдана В'ячеславовича.

Як повідомляли QIRIM.News, прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження щодо катування Нарімана Аметова в окупованому Криму. Такі дії вона кваліфікує як воєнний злочин.