«За кілька тижнів перемелюємо при наявності великої кількості ракет», — військовий експерт про звільнення Криму

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
26 Травня 2023, 18:33
Асіф АлієвQHA
26 Травня 2023, 18:33

Можна провести операцію з деокупації Криму за допомогою лише авіації та далекобійних ракет та перемолоти там всю логістику та інфраструктуру.

Про це в ефірі Еспресо сказав військовий експерт Петро Черник.

За його словами, Крим може бути деокупований без сухопутної операції.

Для цього, вважає Черник, потрібно дуже багато авіації, зокрема F-16, які можуть застосовувати такі далекобійні ракети як AGM-158.

"Дальність до 910 км. З допомогою цих ракет руйнуємо Кримський міст, вибиваємо, все що рухається до них у частині логістики по морю. А далекобійними ракетами класу "повітря-повітря", такі як AIM-120 AMRAAM (дальність до 180 км), закриваємо над Кримом небо. І всю логістику та інфраструктуру за кілька тижнів перемелюємо при наявності великої кількості ракет. Доходимо до точки, коли там все виснажується. Воює не техніка, а люди. Коли там все буде виснажене, то захід наших сухопутних військ лише питання часу", - сказав він.

Раніше Черник також заявляв, що авіація може допомогти деокупувати саме Крим за допомогою британських далекобійних ракетних Storm Shadow. Він пояснив, що британські далекобійні ракети Storm Shadow могли б знищити Кримський міст як основну артерію забезпечення півострова, а літаки допомогли б вибити в повітряних боях російську авіацію.

Нагадаємо, газета The Times,  написала, що Україна готова використати британські ракети великої дальності для удару по Криму, півострову, анексованому Росією у 2014 році, що може призвести до значної ескалації участі Заходу у війні.