«За один авіаудар 70 бійців просто вигоріли до кісток», — дружини захисників Маріуполя розповіли подробиці про життя українських воїнів в «Азовсталі»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2022, 12:50
Асіф АлієвQHA
25 Травня 2022, 12:50

Чоловік Наталії Зарицької 31 — річний боєць полку «Азов» Богдан доволі часто писав дружині про ситуації в «Азовсталі», але ці повідомлення доходили лише, коли  з’являвся інтернет і в такі моменти Наталя розуміла, що відбувається в Маріуполі.

Про це вона розповила QIRIM.News.

За її словами, Богдан описав життя в заводі, який був в облозі.

«Писав, що їх обстрілюють з усіх видів зброї в тому числі із заборонною зброєю. Він описував як його накрило касетними бомбами. Писав як загинули його товариші, коли за один авіа удар 70 бійців просто вигоріли до кісток. Ймовірно це були фосфорні бомби. Описував як його товаришам відривали ноги, вони стикали кров’ю і він ні чим не міг їм  допомогти», - розповіла жінка.

За її словами, вони разом з Богданом посивіли та «постарили на 100 років».

Наразі, сказала жінка, українські бійці, які вийшли з заводу потрапили в інше пекло.

«Крайній раз мій чоловік виходив на зв'язок 17 травня з того часу про нього нічого не відомо. Сказав, що виконуватиме наказ та буде зберігати життя наскільки це можливо, але ми знаємо з ким ми маємо справу. Це російські окупанти, довіряти їм неможливо. Наразі ми не знаємо чи будуть збережені їхні життя, чине будуть їх катувати, не піддавати тортурам», - сказала вона.

Дружина іншого захисника Маріуполя, морського піхотинця Євгена Кічкіря — Ольга Бойко повідомила, що її чоловік дістав поранення.

«Він дуже сильна людина, але без медикаментів неможливо вижити. Їм взагалі не було чого їсти, пити та вони не мали боєприпасів», - сказала вона.

Бойко розповіла, що коли була в Стамбулі, куди рідні захисників «Азовсталі» поїхали аби просити допомоги президента Ердогана, вона отримала повідомлення, що бійці здаються в полон.

«Раніше, коли я питала, чи можна їм здатися в полон, він казав, що «полон — це смерть» і вони (окупанти)знущаються з полонених. Він говорив, що краще застрелитися, ніж здатися в полон. Коли я слухала про евакуацію (20 травня), я не знала що з Євгеном. Ніхто з його команди, і він сам не виходив на зв'язок з того часу», - сказала молода жінка.