Загарбники денонсували угоду про співпрацю з Україною в Азовському морі

Новини України та світу
Шевчук Микола
07 Червня 2023, 15:09
Шевчук Микола
07 Червня 2023, 15:09

В окупантів рада федерації схвалила закон про денонсацію договору з Україною про співпрацю у використанні Керченської протоки та Азовського моря.

Про це повідомляють Крим.Реалії.

Загарбники заявили, що денонсували угоду через окупацію Криму та приазовських територій. Загарбники цинічно заявляють, що захопили повністю Азовське море.

Раніше цей закон ухвалили депутати держдуми росії.

Нагадаємо, це договір був підписаний у Керчі 24 грудня 2003 року президентами путіним та Леонідом Кучмою. На підставі цієї угоди, що набула чинності з 23 квітня 2004 року, країни визначили статус Азовського моря та Керченської протоки.

Документ містить п'ять статей:

Азовське море та Керченська протока історично є внутрішніми водами росії та України.

Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди.

торгові судна та військові кораблі, а також інші державні судна під прапором рф або України, що експлуатуються з некомерційною метою, користуються свободою судноплавства.

військові кораблі та інші судна третіх країн можуть заходити в Азовське море і проходити через Керченську протоку, якщо вони прямують з візитом або діловим заходом до порту однієї із сторін на її запрошення або вирішення, погодженого з іншою стороною

суперечки між сторонами, пов'язані з тлумаченням та застосуванням договору, вирішуються шляхом консультацій та переговорів, а також іншими мирними засобами.

Нагадаємо, Україна денонсувала цей договір у лютому 2023 року.