Загарбники в Криму порушили проти Абдурешита Джеппарова дві нові адміністративні справи, - правозахисники

Кримські татари
Шевчук Микола
23 Травня 2023, 18:55
Фото: "Кримська солідарність"
Шевчук Микола
23 Травня 2023, 18:55

Російські окупанти в Криму порушили проти ветерана кримськотатарського національного руху та правозахисника Абдурешита Джеппарова дві нові справи про адміністративні правопорушення за статтями про дискредитацію російської армії та зловживання свободою інформації.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє ZMINA.

Повідомляється, що обидві адміністративні справи мають сфальсифіковані протоколи, які окупаційні силовики склали без присутності активіста.

Окупанти обвинувачують активіста в тому, що він начебто адмініструє сторінку ініціативи “Qırım Gayesi” (“Кримська ідея”) яка публікує огляди порушень міжнародного гуманітарного права в Криму та оперативні повідомлення про порушення прав людини на території півострова.

Джеппаров відкидає обвинувачення. Він підкреслив, що хоча він і стояв на початку створення цієї правозахисної ініціативи, проте вже довгий час не має до неї жодного стосунку, тим більше не адмініструє сторінку, яка постійно оновлювалася під час двох його адміністративних арештів, що відбулися протягом останнього року.

Він підкреслив, що з таким успіхом його можна звинувачувати також у роботі сайту і сторінок об’єднання родичів політв’язнів “Кримська солідарність”, до створення якого він теж колись мав стосунок.

Як повідомляли QIRIM.News, 2 травня, окупаційний Верховний суд Криму ухвалив рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу, а рішення про арешт Джеппарова — без зміни. Окупанти його звинуватили у непокорі вимогам співробітників «поліції» та заарештували на 12 діб.

Як повідомляли QIRIM.News, вранці 25 квітня окупанти прийшли з обшуком до кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова. Як повідомляли QIRIM.News, дружина Джеппарова Ніяра Абдураімова у відеокоментарі "Кримській солідарності" сказала, що зранку до їхньої спальні увірвалося з десяток силовиків з автоматами. У родини вилучили ноутбуки і телефони.

Як писали QIRIM.News, Представництво Президента в Автономній Республіці Крим засуджує насильницьке викрадення представника корінного кримськотатарського народу Абдурешита Джеппарова та вимагає негайно звільнити громадянина України. Президент Володимир Зеленський назвав затримання Абдурешита Джеппарова ще одним прикладом російських репресій проти корінного народу Криму.