Захід має оголосити ембарго на російські енергоносії та проводити політику повної дипломатичної ізоляції вищого керівництва РФ - Чубаров про вироки кримським татарам

Новини України та світу
Ліна Тимошина
29 Жовтня 2021, 16:25
Ліна Тимошина
29 Жовтня 2021, 16:25

Позбавлення волі людей по сфабрикованих справах за те, що вони ніколи не вчиняли, свідчить про те, що російські окупанти тільки посилюватимуть свою репресивну політику щодо кримськотатарського народу. Про це у коментарі QIRIM.News сказав голова Меджлісу Рефат Чубаров, щодо вироків учасникам так званої «третьої Бахчисарайської групи».

Він зазначив, що ці люди сповідують зовсім інші цінності та принципи - це принцип ненасильства, принцип поваги до всіх людей.

Вони намагатимуться й надалі вичавлювати кримських татар зі своєї землі. І для цього максимально використовуватимуть такий інструмент як страх. А для того, щоб у людей з'явився страх, вони будуть нещадно арештовувати і позбавляти їх свободи, - наголосив Чубаров.

Голова Меджлісу додав, що не мав жодних ілюзій з приводу того, яким буде вирок. Адже напередодні прокурор вже озвучив великі строки для кримських татар.

У цій ситуації, переконаний голова Меджлісу, слід наполягати на тому, щоб міжнародні партнери України від позиції вираження глибокого занепокоєння переходили до практичних дій.

Ми пропонували ці практичні дії. Якщо вони не готові сьогодні, напередодні зими, оголошувати ембарго на російські енергоносії, зокрема, на російський газ та нафту, то хоча б зараз уже за фактом проводити політику повної дипломатичної ізоляції всіх вищих чиновників Росії, починаючи з Путіна і закінчуючи усім його оточенням, - запропонував Чубаров.

Він зауважив, що деякі держави-члени НАТО або ЄС, зокрема, Балтійські країни, Польща, вже протягом кількох років проводять таку політику ізоляції російських високопосадовців.

Інші країни, які своїми постійними закликами до діалогу створюють у Путіна відчуття ніби слабкості, створюють ілюзію чи навіть впевненість, що захід слабкий. Путін думає про те, що постійні заклики до нього сісти за стіл переговорів - говорять про слабкість заходу. Але по заходу він ударити не може, він б'є по кримських татарах, по інших людях, які живуть в умовах російської держави або умовах російської окупації українських територій, - підкреслив голова Меджлісу.

Як повідомлялиQIRIM.News, 29 жовтня Південний окружний суд у Ростові-на-Дону виніс рішення щодо чотирьох кримських татар із «третьої Бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». 56 років ув'язнення на чотирьох. Сейтумеру Сейтумерову - 17 років у колонії суворого режиму, 3 їх у в'язниці та ще 2 роки обмеження свободи пересування після звільнення. Осману Сейтумерову - 14 років у колонії, 3 роки та 6 місяців у в'язниці, 1 рік та 6 місяців обмеження свободи пересування. Рустему Сеітмеметову - 13 років у колонії, 3 роки та 6 місяців в'язниці, 1 рік обмеження свободи пересування. Амету Сулейманову - 12 років колонії, з них 3 роки і 6 місяців у в'язниці і 1 рік обмеження свободи пересування.