Захід неохоче надає притулок переслідуваним з релігійних мотивів - Джемілєв

Новини України та світу
Анвар Деркач
24 Вересня 2021, 16:21
Анвар Деркач
24 Вересня 2021, 16:21

Держави з розвиненою правовою системою неохоче надають притулок переслідуваним з релігійних мотивів. Про це «Кримським новинам» сказав лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілєв, коментуючи звернення біженця з Узбекистану Абдухафіза Холмуродова.

Його переслідують з релігійних мотивів, а таким неохоче надають (притулок). Я звертався в УВКБ ООН на прохання Холмуродова, чіткої відповіді не дали, але, судячи з тривалої паузи, буде відмова, – сказав Джемілєв.

Він зазначив, що до нього досить часто звертаються шукачі притулку з пострадянських держав з переважно мусульманським населенням.

Як повідомляли «Кримські новини», 35-річний уродженець Узбекистану Абдуазіз Холмуродов звернувся до Джемілєва з проханням допомогти виїхати до третьої безпечної країни. Раніше він тричі звертався до Державної міграційної служби України з проханням надати йому статус біженця або додатковий захист, але отримав відмову. Після другої відмови Холмуродов спробував нелегально перейти українсько-словацький кордон, але був затриманий словацької поліцією і переданий українським прикордонникам.За рішенням Ужгородського міськрайонного суду Холмуродов поміщений до центру утримання іноземців та осіб без громадянства у Волинській області. Йому загрожує екстрадиція до Узбекистану, де його звинувачують в організації осередку «Ісламського руху Туркестану».

Міграційна служба України обґрунтувала свій третій відмова Холмуродову в притулок поліпшенням ситуації з правами людини в Узбекистані після приходу до влади президента Шавката Мірзійоєва в 2016 році. Після від'їзду з Узбекистану в 2011 році Холмуродов кілька років проживав у Росії, де генпрокуратура РФ намагалася екстрадувати його за запитом узбецьких спецслужб. Екстрадиція була зупинена за рішенням Європейського суду з прав людини, який визнав, що Холмуродову в разі екстрадиції на батьківщину загрожують тортури і несправедливий суд.