Західні ЗМІ розказали про елітний український спецпідрозділ «Шаман»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Червня 2022, 18:59
Асіф АлієвQHA
28 Червня 2022, 18:59

Британське видання  The Sunday Times поговорила з 25-річним сержантом елітного українського підрозділу «Шаман» з позивним «Красень».

За даними авторитетного лондонського видання, частина загадкових надзвичайних ситуацій, пожеж і вибухів на критичних об'єктах російської військової інфраструктури останніх місяців може бути прямим результатом успішної діяльності українських спецпризначенців, повідомляє DW.

Бійці елітного підрозділу "Шаман" - 10-го окремого загону спецпризначення входять до структури головного управління розвідки Міноборони України.

До нього беруть тих, хто проходить виснажливі випробування на стійкість і виживання. Бійці мають, серед іншого, навики в дайвінгу, стрибках з парашутом та альпінізмі.

Хоча інформація щодо конкретних цілей засекречена, газета вказує на низку успішних диверсій на російських нафтопереробних заводах, складах зброї та вузлах зв'язку.

«Найцікавіші місії - це робота в тилу ворога. Закладання вибухівки за лінією фронту, за лінією кордону", - цитує видання іншого бійця підрозділу.

 На деякі з цих таємних рейдів на території Росії, зазначає The Sunday Times, спецпризначенців уночі закидав гелікоптер, перетнувши кордон на низькій висоті.

Зазначається, що у минулому деякі бійці разом з американськими та британськими колегами брали участь в операціях в Афганістані. Під час виведення американського контингенту з Афганістану у серпні-вересні 2021 року західна преса вже відзначала відвагу та професіоналізм вояків українських елітних підрозділів, зокрема, після здійснення ними успішної операції з евакуації канадських перекладачів з території, що опинилася під владою "Талібану".

Окрім успішних місій на території Росії, бійці підрозділу "Шаман" від початку повномасштабних бойових дій у лютому залучені до найвідповідальніших місій і вдома.

Як пише далі видання, з перших днів війни Росії проти України вони брали активну участь в обороні стратегічних об'єктів інфраструктури на Київщині, зокрема на летовищі Гостомеля та в районі Чорнобильській АЕС, і значною мірою завадили подальшому просуванню російських сил.

Важливим для цього було розгортання їхніх сил у селі Мощун Бучанського району, де розвідникам вдалося завадити переходу російських підрозділів і техніки через річку Ірпінь.

Вояки українського елітного підрозділу відмінно навчені поводженню з провідними зразками західних озброєнь, зокрема роботі з протитанковими системами NLAW. Вони мають на озброєнні і британські бойові штурмові гвинтівки для спецпідрозділів FN SCAR.