Захищений відеозв'язок і без таймінгу: Байден розпочав переговори з Путіним

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Грудня 2021, 18:27
Асіф АлієвQHA
07 Грудня 2021, 18:27

Президенти Росії та США Володимир Путін та Джо Байден розпочали двосторонні переговори, які вперше відбуваються у форматі телемосту.

Про це повідомляє Euronews.

Лідери, як говорилося раніше, повинні обговорювати ситуацію навколо України та просування НАТО на схід, питання стратегічної стабільності та двостороннього порядку денного. Вони можуть торкнутися і тем регіональної безпеки, зокрема обстановку в Афганістані.

Як зазначав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков, спілкування Путіна та Байдена може бути досить тривалим. Розмова, за його словами, триватиме «стільки, скільки потрібно»: подібна розмова не має точного таймінгу.

Путін вийшов на зв'язок із американським колегою зі своєї резиденції в Сочі. Російський президент прибув туди з Нью-Делі, де він побував із візитом днем ​​раніше.

Розмова відбувається захищеною лінією відеозв'язку, призначеною для спілкування керівництва двох країн. Вона використається вперше. Як раніше розповідали в Кремлі, лінія була створена "ще за попередніх адміністрацій", проте досі не діяла і "фактично підтримувалася лише в технічній працездатності".

Сьогоднішня розмова двох лідерів - п'ята з моменту вступу Байдена на посаду американського президента. Раніше глави двох держав тричі спілкувалися телефоном, а в середині червня вони провели в Женеві очну зустріч. Розмова віч-на-віч йшла майже дві години і, за оцінкою обох сторін, була конструктивною. Женевський саміт РФ та США став першим із 2018 року.

Перед дзвінком Путіну президенти США, Франції, а також глави урядів Німеччини, Італії та Великої Британії обговорили загальне занепокоєння нарощуванням російської армії на кордонах України та все більш жорстку риторику Росії.

Раніше, президент Володимир Зеленський і державний секретар США Ентоні Блінкен узгодили позиції перед розмовою президентів США Джо Байдена та РФ Володимира Путіна.