«Захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу», - Зеленський відповів на петицію щодо скасування заборони виїзду з України чоловікам

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Червня 2022, 12:24
Ліна Тимошина
11 Червня 2022, 12:24

Захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на петицію щодо скасування заборони виїзду з України чоловікам віком від 18 до 60 років. Текст відповідіоприлюднений на сайті Офісу президента України.

Як Президент України – гарант державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина стосовно порушених у петиції питань зазначаю, що відповідно до статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності держави є справою всього Українського народу, - йдеться у відповіді.

Глава держави пояснив, що згідно із законом, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України. У Конституції закріплено право кожного, хто на законних підставах перебуває на території України, вільно залишати її територію, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Таке право може обмежуватися в умовах воєнного або надзвичайного стану із зазначенням строку дії цих обмежень. Скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану.

Стосовно порушеного у петиції питання про запровадження пріоритету призову під час мобілізації добровольців зазначаю, що організаційне керівництво мобілізацією в Україні відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» здійснюється Кабінетом Міністрів України, який, зокрема, визначає порядок проведення заходів мобілізації в державі, - зазначив Зеленський.

Глава держави звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушені в електронній петиції пропозиції. Та звернути особливу увагу на дотримання конституційних прав громадян, запобігання і виявлення можливих правопорушень, пов’язаних з корупцією. Зокрема серед співробітників прикордонних пунктів пропуску і територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Електронна петиція «Скасувати заборону виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років та запровадити пріоритет призову під час мобілізації добровольців», ініційовану громадянином Гуміровим Олександром Ігоровичем. Її підтримали понад 27 тисяч громадян.