«Закликали США взяти участь у «Кримській платформі» — Порошенко

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Травня 2021, 12:41
Петро Порошенко і Ентоні Блінкен. Фото з Facebook
Ірина Требунських
06 Травня 2021, 12:41

Делегація зі США на чолі з держсекретарем Ентоні Блінкеном і заступницею держсекретаря з політичних питань Вікторією Нуланд прибула до Києва. Про зустріч з ними на своїй сторінці у Facebook розповів голова партії «Європейська солідарність», п’ятий президент Петро Порошенко.

У ході зустрічі був дуже позитивний меседж, і всі політичні сили зараз задекларували, що захист українського суверенітету і відсіч російській агресії — це найвищий пріоритет, — написав він.

Порошенко наголосив під час розмови з Блінкеном на необхідності отримання Плану дій щодо членства в НАТО, і підтримки України в позиціях перемовин зі вступу в НАТО і ЄС.

У свою чергу Нуланд і держсекретар США підкреслили необхідність продовження реформ в країні, зокрема тих, які втілювалися і за участі Блінкена у 2014-2016 роках.

Попросили, щоб США взяли участь у «Кримській платформі» і спільно обговорили активізацію Нормандського формату. Призначення спеціального представника США для відсічі російській агресії і координації дій з ЄС, — уточнив Порошенко.

Український політик додав, що успіх України залежить від «єдності всіх демократичних сил для ефективної відсічі російській агресії, відновлення територіальної цілісності та впровадження реформ, членства в ЄС і НАТО, а також шляхів допомоги Україні у протидії викликам коронавірусу».

Петро Порошенко зустрівся із Держсекретарем США Ентоні Блінкеном

Щойно завершилася більш ніж годинна зустріч із Державним секретарем США, великим другом України Ентоні Блінкеном і представницькою делегацією за участі Вікторії Нуланд. Зустріч була дуже конструктивна і символічна. Коли Україну відвідує серед перших країн одна з найвищих посадових осіб США, це є символ важливості України для Сполучених Штатів. І Держсекретар, і Вікторія Нуланд сказали про концентрацію зусиль на проведенні і захисті реформ. Бо коли руйнуються реформи, зроблені нашою командою, у тому числі і за участі Ентоні Блінкена у 2014, 2015, 2016 роках, це є неприйнятним.У ході зустрічі був дуже позитивний меседж, і всі політичні сили зараз задекларували, що захист українського суверенітету і відсіч російській агресії – це найвищий пріоритет.Я передав Державному Секретарю non-paper і виклав абсолютно чітку позицію щодо розвитку нашої співпраці. Вона включає і необхідність отримання Плану дій щодо членства в НАТО, і підтримки України в позиціях переговорів по вступу в НАТО і ЄС. Там передбачені дуже конкретні прохання про допомогу нам в протидії коронавірусу, починаючи від постачання обладнання і завершуючи постачанням вакцин. Поділитися досвідом, який мають США в тому числі щодо організації логістики у протидії. Презентував наш Антиковідний план. І ми домовилися про те, що будуть надані відповідні визначені особи для проведення цієї координації.Ми попросили, щоб США взяли участь у Кримській платформі і спільно обговорили активізацію Нормандського формату. Призначення спеціального представника США для відсічі російській агресії і координації дій з ЄС. Підкреслили важливість співпраці з МВФ. Бо на сьогоднішній день вона зруйнована. Тому що багато обіцянок, які давала влада, не були виконані. Зруйновано головне, що ми мали протягом п’яти років нашої каденції – це довіра. Ми будемо докладати всіх зусиль, щоб довіра до України була відновлена.

Posted by Петро Порошенко on Wednesday, May 5, 2021

Зазначимо, раніше у партії «ЄС» заявили, що чекають від представників чинної влади вибачення і спростування нібито причетності лідера їхньої партії Петра Порошенка до подій під Офісом президента, де мітингували прихильники активіста Сергія Стерненка.

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен та його заступниця з політичних питань Вікторія Нуланд перебувають в Україні з офіційним візитом 5 і 6 травня.

«Кримські новини» публікували рейтинг політичних сил — наразі найбільшу підтримку мають партії «Європейська солідарність» і «Слуга народу».