Закликав приєднатися до НЗФ — СБУ блокує мережі агітаторів

Новини України та світу
Ірина Требунських
30 Квітня 2021, 18:48
Фото: СБУ
Ірина Требунських
30 Квітня 2021, 18:48

В Україні заблокували мережу агітаторів, які намагалися штучно дестабілізувати ситуацію в декількох регіонах країни напередодні травневих свят. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Так, уродженець Донеччини у Києві за допомогою кількох акаунтів у соцмережах намагався закликати українців до держзради.

Публічно закликав до захоплення державної влади, а також агітував приєднуватись до лав незаконних збройних формувань в ОРДЛО, — йдеться у повідомленні.

Йому повідомили про підозру за частиною 2 статті 109 Кримінального кодексу.

Також СБУ викрила двох інтернет-агітаторів з Чернігівської та Волинської областей, які закликали до зміни меж державного кордону України. Їм оголосили підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Наразі суд визнав двох чоловіків з Волині та Сум винними у посяганні на територіальну цілісність України та у публічних закликах до насильницької зміни конституційного ладу і до захоплення державної влади. Встановлено, що чоловіки брали «публікації» з кремлівських сайтів та сайтів НЗФ і розповсюджували їх в інтернеті.

«Кіберфахівці продовжують активну роботу з виявлення, фіксації та нейтралізації ворожих інформаційних операцій проти України», — додають в СБУ.

Раніше контррозвідники СБУ припинили діяльність ворожої агентурної мережі, яка виконувала завдання контрольованого російськими спецслужбами «МДБ ЛНР» у районі проведення Операції об’єднаних сил.

Як повідомляли «Кримські новини», кіберфахівці Служби безпеки України не дали спецслужбам РФ через жителя Запоріжжя здійснити вірусну атаку на державні органи України.