«Закликаємо міжнародну спільноту звернути увагу на масові та вже системні переслідування всіх «неугодних» окупаційній владі Росії», - депутат Умєров

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Лютого 2022, 13:17
Фото: goloszmin.org
Ліна Тимошина
17 Лютого 2022, 13:17

Народний депутат України Рустем Умєров закликав світову спільноту звернути увагу на переслідування окупаційною владою в Криму «неугодних». Про це він написав на сторінці у Фейсбук, коментуючи затримання делегата Курултаю кримськотатарського народу, члена Ревізійної комісії Курултаю Едема Дудакова.

Закликаємо міжнародну спільноту звернути увагу на масові та вже системні переслідування всіх «неугодних» окупаційній владі Росії, - заявив Умєров.

Він зазначив, що російські силовики незаконно вивезли делегата Курултаю кримськотатарського народу, члена Ревізійної комісії Курултаю Едема Дудакова у невідомому напрямку. На світанку окупаційні силовики вдерлися з обшуками в будинок Едема Дудакова.

Едем залишився жити в тимчасово окупованому Криму та був активним борцем за збереження культурної спадщини кримських татар. Зокрема, він публічно говорив про цілеспрямовані спроби знищення окупантами Ханського палацу в Бахчисараї – єдиного зразка кримськотатарської палацової архітектури (резиденція кримських ханів у 1532 – 1783 роках). Цю пам’ятку дивом вдалося вберегти упродовж тривалого колоніального правління Російської імперії та СРСР, - розповів Умєров.

Як повідомляли QIRIM.News, 17 лютого вранці у Бахчисараї прийшли з обшуком до заступника голови ревізійної комісії Курултаю Едема Дудакова. Адвокатів не допускали.

Як писали QIRIM.News, адвокат Еміне Авамілєва повідомила, що підставою обшуку стали нібито «екстремістські висловлювання» Дудакова у 2017-му році під постом у соцмережі.

Як писали QIRIM.News, 17 лютого Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова заявила, що вкотре країна-окупант вдається до переслідування та залякування кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, 9 лютого громадський активіст, делегат Курултаю Едем Дудаков в коментарі агентству сказав, що Ханський Палац гине від непрофесійності, байдужості та корупції.