Закидали яйцями: російського журналіста Познера «приязно» зустріли у Тбілісі

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
01 Квітня 2021, 12:54
Тетяна Нікішина
01 Квітня 2021, 12:54

Російський журналіст Володимир Познер змушений був покинути Грузію у зв’язку з акціями протесту, які проходили всю ніч у грузинській столиці.

Він прилетів до Тбілісі в середу разом із друзями, плануючи відзначити там власне 87-річчя.

Познер дістався до Тбіліського міжнародного аеропорту рано вранці в четвер у супроводі поліції. Автобус, в який сідали під охороною поліції журналіст і його друзі, учасники акції протесту закидали яйцями.

Раніше в Тбілісі учасники акції протесту спробували увірватися до будівлі готелю «Вінотель», де зупинився Познер. Поліція не дозволила їм це зробити.

Пізніше Познер і його гості були змушені покинути цей готель. Протестуючі добралися і до іншого готелю, куди він переїхав. Вони закидали фасад яйцями, вигукували антиросійські гасла та вимагали від влади видворити журналіста за те, що він раніше у власних висловлюваннях не визнавав територіальну цілісність Грузії.

Тим часом, МВС Грузії повідомило, що 32 людини, які перебували на заході в одному з готелів у Тбілісі разом із Познером, оштрафовані за порушення правил ізоляції та карантину. Серед оштрафованих і сам Познер.

Довідка. Познер у 2017 році образливо висловлювався про Абхазію і на адресу грузин і абхазів.

Журналіст сказав, що абхази не дуже хотіли бути частиною Грузії.

Абхазія та Південна Осетія проголосили свою незалежність після війни з Грузією в 1992-1993 роках. У 2008 році після чергового військового конфлікту двох територій з Тбілісі Росія «схилила» Грузію до миру і визнала їхній суверенітет.

У Тбілісі називають ці території окупованими регіонами Грузії. Незалежність Абхазії та Південної Осетії, окрім Росії, визнали ще кілька країн.

У травні 2020 року Познер в одному з інтерв’ю розповів, що Росія могла б завоювати Україну, але таких планів не було. На думку російського журналіста, якби Росія поставила таку мету, то це було б нескладно.

Як повідомляли «Кримські новини», у Києві у річницю кримського «референдуму» протролили російських дипломатів — біля їхніх місць проживання та роботи з’явились плакати, на яких росіяни визнають Крим українським.

На плакатах українською і російською написано про переконання дипломатів у тому, що «Крим — це Україна».