«Залишилося сім парафій ПЦУ та чотири священника», - юрист РЦПЛ Кіккас про наслідки окупаційної політики РФ в Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 11:55
Українська православна церква в окупованій Євпаторії
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 11:55

Усього сім парафій Православної церкви України та чотири священники на сьогодні залишилися в окупованому Криму. Про це заявив юрист Регіонального центру прав людини Микола Кіккас, презентуючи результати дослідження негативного впливу держави-окупанта на українську національну ідентичність та культурну спадщину України в Криму.

У 2014 році Православна церква України нараховувала 45 парафій на території Кримського півострова, 26 храмів, у штаті кримської єпархії було 14 священнослужителів. На сьогодні залишилося, за різними підрахунками, всього сім парафій, вісім храмових приміщень і лише чотири священнослужителі, - повідомив юрист.

Причому, за словами Кіккаса, є випадок, коли священник змушений їздити на півострів, бо не може перебувати там постійно.

Священник здійснює служіння вахтовим методом, оскільки він не може залишатися на території Криму, бо не має окупаційного паспорта. Він вимушений їздити з материкової України для здійснення діяльності, - зазначив юрист.

Кіккас розповів, що окупанти продовжують витісняти духовенство і вірян з півострова, переслідуючи їх та захоплюючи церковне майно. Причина - засудження ними російської агресії.

У 2014 році, з самого початку, церква категорично засудила російську агресію і заявила у публічному просторі про те, що російську владу, окрім як тимчасовою й окупаційною сприймати вона не буде. І, відповідно, як кажуть, почалося, - пояснив Кіккас.

Як повідомляли QIRIM.News, Представництво президента України в АРК наголошує на передачі Кафедрального собору ПЦУ в Сімферополі Києву.

Раніше повідомлялось, що Верховна Рада і Кабмін найближчим часом врегулюють право власності Православної церкви України на кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги, який знаходиться в окупованому Криму, де проводились служби Кримської єпархії ПЦУ.