Заочні вироки за держзраду отримали ще четверо окупаційних суддів з Крим

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Вересня 2023, 13:47
Ліна Тимошина
18 Вересня 2023, 13:47

За публічного обвинувачення прокуратури Автономної Республіки Крим 12, 13 та 14 років позбавлення волі заочно отримали чергові 4 окупаційні судді з Криму. Їх було визнано винними у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

До 2014 року засуджені обіймали посади українських суддів, одна з них очолювала Джанкойську міжрайонну прокуратуру АР Крим. Однак, після захоплення півострова збройними силами РФ, усі вони зрадили присязі на вірність українському народу та перейшли на бік ворога.

При «новій» владі вони обійняли посади «суддів» у незаконно створених Севастопольському міському суді, а також у Сімферопольському та Красногвардійському районних судах Республіки Крим.

Окупаційні судді сприяли становленню та зміцненню окупаційної влади на окупованому півострові та здійснювали правосуддя за російським законодавством.

Зокрема, один із суддів причетний до ухвалення незаконних рішень стосовно кримських активістів. Йдеться про події 3 травня 2014 року, коли окупанти заборонили в’їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. Тоді, виступаючи проти окупації півострова, кримські татари перекрили дорогу на кількох ділянках трас. Саме ці дії активістів і було кваліфіковано окупантами як «адміністративне правопорушення» та притягнуто їх до «відповідальності», - розповіли у відомстві.

Своїми діями та рішеннями «служителі Феміди» надавали допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.

Як повідомляли QIRIM.News, у серпні за публічного обвинувачення Прокуратури Автономної Республіки Крим вироки отримали четверо кримських "суддів", які перейшли працювати на бік ворога. Трьох із них заочно засуджено до 15 років позбавлення волі, ще одного – до 13 років. Усіх їх визнано винними у вчиненні державної зради.