«Зараз спостерігається сумне минуле». Представник Європейської асоціації «Свідків Єгови» про нову хвилю репресій проти віруючих кримської громади

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
25 Березня 2019, 10:50
Фото: jw-ru.blogspot.com
Асіф АлієвQHA
25 Березня 2019, 10:50

До 2014 року ніяких проблем у "Свідків Єгови" в Криму не було. І навіть протягом трьох років після анексії півострова Росією члени громади вільно проповідували і здійснювали богослужіння.

Про це QHA media розповів представник Європейської асоціації "Свідків Єгови" Ярослав Сивульський.

За його словами, погіршення ситуації пов'язане з рішенням Росії у 2017 році визнати релігійну організацію екстремістською.

У членів нашої громади до 2014 року в Криму були оформлені богослужбові будівлі. Але включення громади до списку заборонених організацій у березні 2017 року поширилося і на Крим.

Сивульський відзначив, що у зв'язку із останніми обшуками в Ялті та Алупці представники громади "Свідків Єгови" звернуться до судів. Він пояснив, що кожне звернення залежить від того, в якому статусі затримано віруючого.

"Скажімо, якщо людина знаходиться у статусі обвинуваченого або підозрюваного, то у неї є процесуальні права і вона відповідно до закону починає думати, як захищатися, як спростовувати ті обвинувачення, які висунуті проти неї. По суті, судять тому, що людина вірить в Бога, спільно з іншими сповідує свою релігію", — пояснив він.

Сивульський відзначив, що російські правоохоронні органи посилили гоніння на віруючих останнім часом, незважаючи на те, що президент РФ Володимир Путін заявив, що "єговісти" — християни і ніякого відношення до екстремізму не мають.

Представник Європейської асоціації "Свідків Єгови" запевнив, що у зв'язку із діями російської влади до Європейського суду з прав людини регулярно надходять скарги, так що зараз близько 40 справ очікують свого розгляду.

На жаль, зараз спостерігається сумне минуле. Колись близько 10 тисяч "Свідків Єгови" були заслані до Сибіру. Зараз, правда, це не практикується, але сьогоднішні репресії — це як відлуння з минулого.

20 березня 2019 року в Ялті та Алупці щонайменше в шість будинків місцевих послідовників релігійної організації «Свідки Єгови» навідалися з обшуками співробітники ФСБ. Проти віруючих було порушено кримінальну справу за статтею «організація діяльності екстремістської організації» (передбачено позбавлення волі до 10 років). Декілька людей були затримані для допиту, а 34-річний Артем Герасимов вивезений силовиками у Сімферополь.