Заступник голови Меджлісу Умеров вітає передачу справи судді–зрадника до суду

Кримські татари
Анвар Деркач
26 Січня 2022, 14:48
Анвар Деркач
26 Січня 2022, 14:48

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров вітає передачу до українського суду обвинувального акту у справі судді Андрія Кулішова, який після окупації Криму перейшов на службу Росії і засудив його у вересні 2017 року до двох років позбавлення волі у колонії-поселенні за звинуваченням у закликах до сепаратизму.

Це правильно,¸ їх всіх, зрадників слід засудити. Але виконати вирок можна буде лише після деокупації Криму, це очевидно, - зазначив Умеров.

Він нагадав, що Кулішов виніс вирок більш суворий, аніж просив російський прокурор.

Прокурор тоді просив три з половиною роки (позбавлення волі) умовно. А він дав два роки реального терміну, хоч і в колонії поселенні. Він на суді поводився підкреслено коректно, інколи навіть посміхався разом з нами, коли експерти владні потрапляли в незручні ситуації завдяки роботі адвокатів. Але я в останньому слові підкреслив, що зрадники судять патріотів. І тоді він дав більш жорсткий вирок, аніж просив прокурор, - сказав заступник голови Меджлісу.

У 2016 році ФСБ звинуватила Умерова у закликах до порушення територіальної цілісності Росії в ефірі телеканалу АTR. Окупаційний «суд» Сімферопольського району засудив його до двох років колонії-поселення та заборонив два роки займатися публічною діяльністю. У листопаді Умерова та іншого заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, засудженого окупаційним судом на 8 років позбавлення волі за начеб-то організацію масових заворушень в контрольованому тоді Україною Криму, обміняли на двох співробітників російських спецслужб, затриманих в Туреччині владою цієї країни.

Прокуратура Автономної Республіки Крим та м.Севастополя завершила розслідування провадження щодо колишнього судді Сімферопольського районного суду Кулішова, по факту порушення законів та звичаїв війни (частина 1 статті 438 криімнального кодексу України). Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 12 років.