Засуджений за участь в терористичній «ДНР» Кафка написав листа з вибаченнями

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Червня 2021, 17:56
Павло Кафка. Фото: «Миротворець»
Ірина Требунських
23 Червня 2021, 17:56

Засуджений до трьох років позбавлення волі за участь у війні на окупованій Росією території Донецької області громадянин Чехії Павло Кафка написав листа з вибаченнями. Про це повідомив посол України в Чехії Євген Перебийніс під час онлайн-конференції «Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до відповідальності бойовиків «ЛДНР»?».

Він зазначив, що наразі тривають розслідування чи суди щодо понад 20 громадян Чехії, які причетні до злочинів окупантів на Донбасі. У якості прикладу посол нагадав справу Кафки, якого спочатку засудили до трьох років умовно, але після апеляції сторони обвинувачення змінили вирок на позбавлення волі.

Як виявилося, Кафка надіслав в українське посольство листа, в якому визнав, що у 2015 році «став на бік проросійських сепаратистів».

Він пише, що хотів би вибачитися перед нашою країною і він вірить в те, що Україні вдасться повернути її територіальну цілісність дипломатичним шляхом, — озвучив Перебийніс.

При цьому чеський бойовик пише, що нібито не брав участі у бойових діях, хоча в суді було доведено протилежне. «Можливо його спонукали до написання цього листа свої меркантильні цілі, але факт є фактом: людина відбуває реальне покарання і хоча б на словах кається у своїх діях проти України», — додав український посол.

Як Чехія стала чемпіоном із притягнення до віповідальності бойовиків ЛДНР? І як поширити цей досвід?".

Починаємо трансляцію вебінару, присвяченого кримінальному переслідуванню представників т.зв. “ЛДНР” у Чехії. Чому саме ця країна наразі - лідер за кількістю та ких переслідувань та як поширити цей досвід на інші країни? З нами - Посол України в Чехії Євген Перебийніс, заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов та чеський експерт Роман Маца.

Posted by Медійна ініціатива за права людини on Tuesday, June 22, 2021

Нагадаємо, громадянина Чехії Павла Кафку спершу засудили до трьох років умовно. Сторона обвинувачення вимагала 12 років позбавлення волі для 27-річного чоловіка.

Як повідомляли «Кримські новини», контррозвідники Служби безпеки України викрили і затримали жителя Донецької області, який був завербований представниками «міністерства державної безпеки ДНР», підконтрольного російським спецслужбам.