Затримані кримські татари виходять на волю після адмінарешту в окупованому Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Лютого 2023, 14:05
ФОТО: "Кримська солідарність"
Ліна Тимошина
06 Лютого 2023, 14:05

Сьогодні, 6 лютого, після 12 діб адміністративного арешту вийшли на волю Яг'я Яг'яєв, Абдульазіз Аджіумерів, Ісмет Меметов та Куламет Ібраїмов.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Возможно, это изображение 3 человека, люди стоят и на открытом воздухе
ФОТО: "Кримська солідарність"
Возможно, это изображение 2 человека, борода, люди стоят и на открытом воздухе
ФОТО: "Кримська солідарність"

Меметов розповів, що їх звинуватили брехливо. Сказали, що нібито вони перекрили дорогу. Проте вони цього не робили.

Тротуар перекрили самі ж співробітники, їх було 30 осіб. Ми удвох йшли (...) Ми на своїй шкурі це відчули. Без провини, не маючи жодних аргументів. Прикро, що охоронці закону ось так нахабно брешуть, - сказав Меметов.

Але ми незламні, не падаємо духом, і всі ці події тільки підштовхують нас працювати ще краще. І поки репресії проти кримських татар не закінчаться, не закінчиться і наша ненасильницька мирна боротьба, - заявив Ібраїмов.

5 лютого відбули 11 діб та вийшли з ізолятора тимчасового тримання у Сімферополі 67-річний Шевкет Киямов та Мідат Жалілов.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

У Жалілова інвалідність 3-ї групи та відсутня одна нирка, але окупаційний Залізничний районний суд Сімферополя все одно відправив його під адміністративний арешт.

25 січня ми поїхали на судові засідання. Не встигнувши приїхати, ми побачили як там стояли автозаки повні ОМОН та два автобуси. Нас, звісно, ​​не пустили до суду. Після чого ми зайшли до кав'ярні, попили кави, нікому не заважали, потім перейшли через дорогу, але за хвилину-дві ми побачили, як співробітники ОМОНу побігли за нами, схопили нас як злочинців під руки та повели. Коли спитали причину, що ми порушили? Нам нічого не відповіли, сказали «вам там усе пояснять», – розповів після звільнення Жалілов.

На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та текст «автобус»
ФОТО: "Кримська солідарність"

Після затримання йому викликали лікаря, який констатував, що Жалілов там перебувати не може. Але "суд" до цього не прислухався, їх усіх заарештували.

Комусь 10 діб, комусь - 14. Мені, після клопотання, що я не можу в ІТТ перебувати, суд додав ще 16 годин, - повідомив він.

67-річний Шевкет Киямов повідомив активістам «Кримської солідарності», що почувається задовільно та в ізоляторі постійно відчував турботу.

На зображенні може бути: 4 людини, борода, люди стоять, на відкритому повітрі та дерево
ФОТО: "Кримська солідарність"

Я хочу висловити свою величезну подяку нашому народу, джемаату, адвокатам. Вони забезпечили нас усім необхідним — їжею, водою та всім необхідним. Хай буде задоволений вами Аллах. Ми всі робимо дуа за їхнє здоров'я та добробут. Нехай і в добрі, і в погані часи ми матимемо таку єдність, — поділився Киямов.

На зображенні може бути: 1 особа, борода та на відкритому повітрі
ФОТО: "Кримська солідарність"

Раніше закінчився строк адміністративного арешту ще у трьох кримських татар, затриманих 25 січня біля будівлі окупаційного Київського районного суду, повідомила "Кримська солідарність".

На волю вийшов Казим Аблялімов — окупаційний Центральний районний суд не відпустив його на похорон батька, який пішов із життя у день масових затримань. Разом із ним із ізоляторів у Сімферополі вийшли Енвер Куртнезіров з інвалідністю 3-ї групи та філолог Шевкет Куртумеров.

На зображенні може бути: 1 особа, дитина, стоїть, сидить та на відкритому повітрі
ФОТО: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 2 людини, борода, люди стоять та на відкритому повітрі
ФОТО: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 1 особа та стоїть
ФОТО: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 1 особа, стоїть та на відкритому повітрі
ФОТО: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 3 людини, борода, люди стоять, дерево та на відкритому повітрі
ФОТО: "Кримська солідарність"

Як повідомляли QIRIM.News, 26 січня окупаційні суди Сімферополя винесли рішення щодо кримських татар, затриманих 25 січня біля будівлі окупаційного Київського районного суду Сімферополя за те, що прийшли підтримати своїх земляків, заарештованих у Джанкойському районі 24 січня. 27 людей окупанти відправили під адміністративний арешт від 10 до 16 діб. Руслану Умерову, людині з інвалідністю, призначили максимальний штраф – 20 тисяч рублів.

Як писали QIRIM.News, 25 січня в окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримали десятки людей біля будівлі окупаційного Київського районного суду, які прийшли підтримати заарештованих напередодні кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як писали QIRIM.News, окупаційний Київський районний суд Сімферополя оголосив запобіжний захід шістьом кримським татарам, яких силовики арештували після обшуків їхніх будинків у Джанкойському районі 24 січня, - тримання під вартою на 2 місяці до 24 березня.