Затриманого Заїра Смедлю окупанти звинуватили в "дискредитації російської армії" та "пропаганді нацистської символіки"

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Березня 2022, 17:49
Фото: Elmaz Qirimli
Ліна Тимошина
24 Березня 2022, 17:49

Червоногвардійський районний "суд" визнав винним голову ЦВК Курултаю кримськотатарського народу  Заїра Смедлю у скоєнні правопорушення за частиною 1 статті 20.3.3 (Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних Сил Російської Федерації з метою захисту інтересів Російської Федерації та її громадян) та призначив покарання у вигляді штрафу розміром 40 тисяч рублів. Про це повідомляє Кримська солідарність.

За словами адвоката Еміне Авамілєвої, повідомляє Кримська солідарність, формальною підставою для статті стала його публікація у Facebook за 9 березня 2022 року.

Також Авамілєва повідомила, що Смедлю звинувачують за частиною 1 статті 20.3 КоАП РФ (Пропаганда або публічне демонстрування нацистської атрибутики або символіки). Ця стаття передбачає накладення адміністративного штрафу в розмірі від однієї тисячі до двох тисяч рублів з конфіскацією предмета адміністративного правопорушення чи адміністративний арешт терміном до 15 діб із конфіскацією предмета адміністративного правопорушення. Формальною підставою для статті стала його публікація у Facebook за 1 березня 2014 року.

Стаття за публікацію нацистської символіки йому закидають за пост 1 березня 2014 року, де Заїр Смедля опублікував фото зі стін кенаси, розташованої в Сімферополі, де фарбою чорного кольору була нанесена свастика нацистської Німеччини. Заїр Смедля пояснив адвокату, що він справді розмістив цю публікацію, але зробив це з метою сповістити громадськість про те, що на культовій релігійній будівлі розміщується подібна свастика, тобто прояв нацизму щодо малих народів. Він хотів, щоб правоохоронці звернули увагу на це, там навіть було звернення, якщо я не помиляюся, до них, — повідомила адвокат.

Заїр Смедля у протоколі вказав, що він з ним не згоден. Свої пояснення він буде готовий надавати в ході судового засідання з розгляду цих двох адміністративних матеріалів, повідомила Авамілєва.

Як повідомляли QIRIM.News, 24 березня зранку в будинку голови ЦВК Курултаю Заїра Смедлі пройшов обшук.