Затриманому під Херсоном учаснику окупації Криму загрожує до 8 років в’язниці

Новини України та світу
Алла Трапезова
23 Вересня 2021, 14:18
Алла Трапезова
23 Вересня 2021, 14:18

Затриманому в Херсонській області «самооборонівцю» повідомили підозру в сприянні окупації Криму. Про це повідомили в прокуратурі АР Крим і міста Севастополя.

В прокуратурі повідомили, що 21 вересня 2021 року на контрольному пункті в’їзду/виїзду «Каланчак» викрито учасника незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Підозру йому повідомили за ч. 2 ст. 260 КК України (участь у непередбачених законом збройних формуваннях).

Дана стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.

За інформацією прокуратури, мешканець Сімферополя на початку лютого 2014 року добровільно вступив до «Самооборони Криму» і здійснював патрулювання вулиць міста, а також брав участь у затриманні проукраїнськи налаштованих мешканців півострова. Також залучався до охорони будівель Державної прикордонної служби України та ГУ СБУ в АР Крим, які були незаконно захоплені російськими військовими.

Крім того, чоловік співпрацював з окупаційними «правоохоронними органами», беручи участь у проведенні незаконних процесуальних дій під час обшуків та затримань українських громадян на півострові. За свою діяльність отримав посвідчення «Дружинника» та «Народного ополчення Республіки Крим», згодом, отримав ряд «нагород»: «За захист Криму», «Учасник кримської весни», медаль «За заслуги перед Вітчизною 2 ступеню».

Як повідомили наші джерела, звуть затриманого Степан Війтенко. Наразі до суду скеровано клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, раніше прокуратура АРК повідомила про зміну підозри екс-«гендиректорці» «Масандри». Їй загрожує від 8 до 12 років ув’язнення.