Затриманих Мустафу Мустафаєва і його племінника Шевкета Ергашева відпустили

Новини України та світу
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 08:43
Ліна Тимошина
24 Березня 2023, 08:43

Затриманих після обшуку 23 березня у Бахчисараї делегата Курултаю кримськотатарського народу Мустафу Мустафаєва і його племінника Шевкета Ергашева окупанти відпустили.

Про це повідомила "Кримська солідарність".

20:00 вечора. Мустафу Мустафаєва та його племінника Шевкета Ергашева відпустили додому після допиту у ФСБ у Сімферополі, - йдеться у повідомленні.

Станом на вечір 23 березня два сини Мустафаєва — Амет і Сабрі не обмежені у свободі пересування і перебували біля будівлі ФСБ, де очікували на звільнення батька.

Зазначається, що раніше Мустафа Мустафаєв переніс інсульт та інфаркт.

Як повідомляли QIRIM.News, зранку 23 березня, у перший день священного для мусульман місяця Рамадан, окупанти увірвалися з обшуком до будинку делегата Курултаю кримськотатарського народу Мустафи Мустафаєва у Бахчисараї.

Як писали QIRIM.News, пізніше стало відомо, що Мустафаєва разом із сином Сабрі відвезли у будівлю окупаційної фсб. За інформацією місцевих активістів, разом із Мустафаєвими забрали також їхнього сусіда – 33-річного Шевкета Ергашева. Незаконний обшук в будинку Мустафи Мустафаєва представники фсб провели через повідомлення про нібито пошкодження залізниці в Бахчисарайському районі 23 лютого 2023 року.

Нагадаємо, 21 листопада 2017 року в будинку Мустафи Мустафаєва співробітники фсб вже проводили незаконний обшук. Також відомо, що Мустафаєв виступав в окупаційному суді у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова як свідок захисту та відвідував незаконні судилища над кримськими татарами в окупованому Криму.