Завершенням російсько-української війни має стати відновлення територіальної цілісності України, включно з Донбасом і Кримом, - Кабмін Чеченської республіки Ічкерія

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 10:46
Фото: сторінка Фейсбук Рефата Чубарова
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 10:46

21 травня 2022 року в офісі Меджлісу кримськотатарського народу відбулася зустріч лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова та заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза з делегацією Кабінету Міністрів Чеченської Республіки Ічкерія на чолі з головою Кабінету міністрів ЧРІ Ахмедом Закаєвим, яка перебуває в Україні. Також були присутні державний міністр ЧРІ Абдулла Ортханов, голова ради старійшин у Європі Саїд-Магомед Хачукаєв, почесний консул ЧРІ у Республіці Польща Адам Боровський та консул ЧРІ в Одесі Аюб Ісаков. Про це на сторінці у Фейсбук повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

За словами Закаєва, написав Чубаров, перебування делегації Кабінету Міністрів ЧРІ в Україні пов'язане з обговоренням питань сприяння Україні у захисті її територіальної цілісності від російської агресії.

Голова Кабінету Міністрів ЧРІ Закаєв та інші члени чеченської делегації, зазначив Чубаров, детально зупинилися на важливості системної взаємодії та співпраці як на етапі участі чеченських добровольців у збройній відсічі російської армії, так і на етапі визначення умов капітуляції РФ за підсумками російсько-української війни.

Забігаючи наперед, зауважимо, що учасники зустрічі повністю зійшлися на думці, що завершенням російсько-української війни має стати відновлення територіальної цілісності України, включно з Донбасом і Кримом, а також реалізація народами, насильно включеними до складу РФ, права на самовизначення на власній території". У випадку з чеченським народом, безумовно, йдеться про відновлення незалежної держави - Чеченської Республіки Ічкерія, яка існувала з 1991 року по 2000 рік, - заявив Чубаров.

Джемілєв, Чубаров і Чийгоз розповіли гостям про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, участь кримських татар у Збройних Силах України та підрозділах територіальної оборони в російсько-українській війні, про діяльність Меджлісу кримськотатарського народу з метою консолідації міжнародної спільноти для надання допомоги Україні.

У ході зустрічі учасники обговорили також низку інших питань у сфері співпраці, які не підлягають висвітленню в умовах воєнного часу, додав голова Меджлісу.