«Зброя любить тишу», - Кулеба про співпрацю з державами-партнерами щодо постачання озброєння

Новини України та світу
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 18:16
Ліна Тимошина
25 Листопада 2021, 18:16

Провідним партнером, який допомагає посилювати українську армію та обороноздатність, залишаються Сполучені Штати. Про це під час брифінгу повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Очільник МЗС зазначив, що загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США у 2021 році склав понад 130 мільйонів доларів. Цього року США передали ВМС ЗСУ чотири катери типу "Айленд". Два з них вже доставлені до Одеси. Ще один катер готується до передачі.

Допомога охоплює постачання озброєнь та військової техніки, обладнання, боєприпасів, кораблів, серед яких патрульні катери типу "Айленд", човни і запасні частини до них, багатоцільові легкові автомобілі високої прохідності, протитанкові ракетні комплекси, засоби контрснайперської боротьби, розвідки, радіоелектронної боротьби, приладів нічного бачення, оптичних засобів, засобів зв'язку, медичного майна, боєприпасів до стрілецької зброї різних калібрів. Все це спрямовано на оборону України", – сказав Кулеба.

Глава зовнішньополітичного відомства розповів також, що Канада залишається надійним другом і партнером України. Ця країна постачає "обладнання для розмінування і транспортні засоби, медичне та інше спорядження, автомобілі Ford Ranger і Ford Transit, дефібрилятори та інші засоби".

Крім того, Кулеба назвав важливою співпрацю України з Великою Британією.

12 листопада ми формалізували угоду про про підтримку розвитку спроможностей Військово-морських сил ЗСУ, про яку домовилися минулого року лідери наших держав Володимир Зеленський і Борис Джонсон, - зауважив він.

Міністр додав, що з Україна співпрацює з низкою держав у військово-технічній сфері щодо зброї та обладнання. Однак, не став розголошувати деталі.

Зброя, як і гроші, любить тишу. Тому подальші деталі розголошувати не стану. Хочу лише запевнити, що всюди у світі ми, дипломати, шукаємо та знаходимо все те, що робить нашу армію сильнішою. А, отже, стримає Росію від наступу, - підкреслив Кулеба.

Як повідомляли QIRIM.News 25 листопада, Дмитро Кулеба повідомив, що Україна виступає за комплексний пакет протидії агресивним намірам Кремля. Він включає політичне та економічне стримування Росії, а також військову допомогу Україні.

Як повідомляли QIRIM.News, 18 листопада Дмитро Кулеба заявив, Україна мобілізувала у Вашингтоні та Брюсселі ключових євроатлантичних партнерів на підтримку України. Між різними столицями та інституціями зараз ведеться робота з розробки комплексного пакету стримування Росії. 

Як писали QIRIM.News, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив, що Росія зосередила понад 92 тисячі своїх військових біля кордонів України та готується до атаки наприкінці січня - початку лютого 2022 року.