«Здається, що знаходжусь в клітці, де немає виходу». В'язень Кремля розповів про життя у сімферопольському СІЗО

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
15 Листопада 2021, 13:00
Асіф АлієвQHA
15 Листопада 2021, 13:00

В'язень Кремля кримський татарин Азіз Ахтемов розповів у листі про те, як проводить свої дні у СІЗО міста Сімферополя.

Опублікувала листа його чоловіка Аділе Ахтемова.

Політичний в'язень повідомляє, що кожен його новий день схожий на вчорашній, а вчорашній на позавчорашній, «і так минуло два місяці, наче один день».

«Кожна людина, яка тут знаходиться, постійно намагається зайняти себе якимось захопленням. Хто дивиться телевізор, хто пише листи, хто їсть, а я просто дивлюсь у вікно. Постійно намагаюся розбавляти свої сірі будні чимось корисним: займаюся спортом, читаю книги, вчуся малювати, роблю гарні прикраси для близьких людей із хліба», - розповів.

Ахтемов повідомив, що рідко виходить на прогулянку, оскільки в маленькому приміщенні від 10 кв м до 30 кв.м. не видно небо. Зверху територію для прогулянки накрито шифером, промені сонця на територію прогулянкового двірника проникають не завжди.

«Важко перебувати постійно в цих 4-х стінах, вони ніби тиснуть на психіку людини. Щоразу, коли прокидаєшся і оглядаєшся, здається, що це все досі сниться і це просто сон, але ні, цей сон уже триває близько двох місяців і не видно кінця. З цих стін іде величезний тиск, постійно здається, що я перебуває в клітці, де немає виходу», - написав він.

Раніше дружина Азіза Ахтемова розповіла, що її чоловік не втрачає оптимізму, проте найважче для нього це розлука з дочкою. Азіз розповів, що дуже переживає, щоб дочка не забула і відвикнула від батька.

Зазначимо, підконтрольний Кремлю «Київський районний суд» Сімферополя продовживарешт кримськотатарському активісту Азізу Ахтемову до 23 січня 2022 року.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району. Усі вони заарештовані до 4 листопада.