Зеленський: 5 грудня Росія запустила по Україні 70 ракет, більшість ракет збито, загинуло четверо людей

Новини України та світу
Ліна Тимошина
06 Грудня 2022, 08:20
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
06 Грудня 2022, 08:20

5 грудня Росія запустила по Україні 70 ракет, більшість ракет збито. Внаслідок масованої ракетної атаки загинуло четверо людей.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

Головний результат – 70 російських ракет прийшло, більшість збито. «Калібри», Х-101 тощо. Дякую всім нашим воїнам повітряних командувань «Схід», «Південь» і «Центр». Молодці!, - зазначив Зеленський.

Глава держави подякував партнерам – за системи ППО, які зараз використовує Україна. Кожна збита російська ракета – це конкретний доказ, що терор можна перемогти.

Але, на жаль, ми поки ще не можемо дати повну безпеку нашому небу – було кілька влучань. На жаль, є жертви. Станом на цей час у переліку загиблих за цю добу від російських ударів – четверо. Мої співчуття рідним і близьким, - сказав Зеленський.

Енергетики одразу розпочали відновлювальні роботи. Максимум зусиль – у центральних областях України, на Одещині, в Запорізькій області, на Харківщині. У багатьох регіонах – для стабілізації системи – довелося перейти до аварійних відключень.

Від Закарпаття до Київщини, від Кіровоградщини до Сумської й Харківської областей. Найбільше відключень станом на цей вечір – Вінниччина, Київщина, Житомирщина, Дніпропетровщина, Одещина, Хмельниччина й Черкащина. Але зробимо все, щоб повернути стабільність, - зауважив очільник держави.

Президент повідомив, що російський терор знову зачіпає сусідні держави. Знову – перебої з електрикою в Молдові.

І це вкотре доводить, що російська здатність до таких масованих терористичних ударів – це загроза не одній лише Україні, а всьому нашому регіону. Як мінімум. Коли один терорист дестабілізує життя всіх, це спільне завдання – зупинити терор, - наголосив Зеленський.