Зеленський: газова війна, яку Росія веде проти Європи, – це різновид терору, тому потрібно бити у відповідь

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Липня 2022, 08:31
Фото: пресслужба Офісу президента
Ліна Тимошина
26 Липня 2022, 08:31

Сьогодні ми побачили чергові газові погрози Європі. Навіть попри поступку щодо турбіни для «Північного потоку» Росія не збирається відновлювати постачання газу європейським країнам, як вона зобов'язана за контрактами. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні. За його словами, все це робиться Росією спеціально, щоб європейцям було максимально складно підготуватися до зими.

І це відверта газова війна, яку Росія веде проти об'єднаної Європи, – саме так це потрібно сприймати. І їм байдуже, що буде з людьми, як вони страждатимуть – від голоду через блокування портів чи від зимових холодів та бідності… Чи від окупації. Це просто різні форми терору, - сказав Президент.

І тому потрібно бити у відповідь, зазначив Зеленський.

Не думати, як повернути якусь турбіну, а посилювати санкції. Робити все, щоб обмежити російські доходи не тільки від газу й нафти, а й взагалі від будь-якого експорту, який іще залишається. І максимально розривати торговельні зв'язки з Росією, бо кожен такий зв'язок – це потенційний засіб тиску Росії, - заявив глава держави.

Газовий шантаж Європи, який щомісяця лише посилюється, потрібен державі-терористу для того, щоб погіршити життя для кожного європейця.

І це насправді можна розглядати як стимул, щоб восьмий санкційний пакет ЄС був значно вагомішим, ніж нещодавно затверджений сьомий, - наголосив Президент.