Зеленський готовий до переговорів з Путіним, але на умовах діалогу, а не ультиматумів

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 14:38
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 14:38

Президент України Володимир Зеленський готовий до переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, але на умовах діалогу, а не ультиматумів. Про це він сказав в інтерв'ю італійському телеканалу Rai 1, яке опубліковано в Telegram-каналі Зеленського.

Я готовий говорити з Путіним. Але тільки з ним. Без його посередників будь-яких. І на умовах діалогу, а не на умовах ультиматумів", - заявив Зеленський.

Глава держави зазначив, що питання переговорів ускладнюються щоденно, бо з'являються нові факти злочинів РФ.

Я особисто так вважаю, тому що щоденно, деокуповуючи ті чи інші невеличкі містечка (…), бачимо сліди саме знущання, катування, розстрілів і руйнувань, які залишили російські військові. Саме через це ускладнюються моменти, можливості перемовин, - сказав Зеленський.

Він пояснив, що Україна хоче поваги до суверенітету, територіальної цілісності, традицій, народу, мови, просто поваги до людей, незалежності. Це ті банальні речі, як порушила РФ, додав він. Росія має відвести свої війська.

В перемовинах ми готові говорити, принаймні, вийдіть з цієї території, яку ви окупували починаючи з 24 числа. Так, ви будете на деяких наших територіях продовжувати стояти, на жаль. Але це перший зрозумілий крок, щоби про щось говорити. Давайте це зробимо. Ми не чуємо відповіді на це питання, - розповів глава держави.