Зеленський може передати списки затриманих кримських татар Ердогану

Новини України та світу
Алла Трапезова
21 Вересня 2021, 22:25
Алла Трапезова
21 Вересня 2021, 22:25

На порядку денному зустрічі Володимира Зеленського з Президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом в Нью-Йорку – гуманітарна ситуація в окупованому Криму. Про це журналістам у Нью-Йорку повідомив прес-секретар глави держави Сергій Никифоров, передає Офіс президента.

Це підтримка, яку Туреччина могла б надати кримським татарам, зокрема затриманому Наріману Джелялу, – зауважив Никифоров.

За його словами, в української сторони є списки утримуваних окупантами осіб і президент України може передати їх Ердогану.

Вони можуть обговорити, яким чином Туреччина може сприяти звільненню утримуваних осіб, зокрема кримських татар, – розповів прес-секретар глави держави.  

Нагадаємо, 3 та 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а згодом затримали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов.

Братів Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинувати у причетності до підриву газогону у селі Перевальному Сімферопольського району. Проти Ахтемових застосували тортури. Усі вони заарештовані до 4 листопада.