Зеленський: ми на своїй землі. І ми нічого і нікому не віддамо

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 08:30
Фото: ОПУ
Ліна Тимошина
22 Лютого 2022, 08:30

Україна однозначно кваліфікує останні дії Російської Федерації як порушення суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у зверненні за підсумками засідання РНБО. Він наголосив, що вся відповідальність за наслідки в зв‘язку рішеннями РФ покладається на політичне керівництво Росії.

Визнання незалежності окупованих районів Донецької та Луганської областей може означати односторонній вихід Росії з Мінських домовленостей та ігнорування рішень в рамках Норманді. Це підриває мирні зусилля та руйнує наявні переговорні формати, - сказав президент.

Сьогоднішнім та завтрашніми можливими рішеннями Росія легалізовує свої війська, які фактично перебували в окупованих районах Донбасу з 2014 року, зазначив Зеленський. Та додав, що обговорив ситуацію із президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлером Німеччини Шольцом, президентом США Байденом, прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном, а також говорив з президентом Європейської Ради Шарль-Мішелем. І ще планує говорити із Президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

Ми хочемо миру та ми послідовні у своїх діях. Сьогодні МЗС України направило державам-членам Ради безпеки ООН запит на основі Будапештського меморандуму з вимогою негайно провести консультації, - повідомив президент.

Він також ініціював скликання засідання Ради Безпеки ООН, проведення спеціального засідання ОБСЄ. Україна наполягає на повноцінній роботі СММ ОБСЄ для запобігання провокаціям та подальшій ескалації, ініційовано екстрене скликання саміту Нормандської четвірки.

Від наших партнерів ми очікуємо чітких і дієвих кроків підтримки. Дуже важливо побачити зараз - хто наш справжній друг і партнер, а хто продовжить лякати РФ словами. Ми віддані політико-дипломатичному врегулюванню і не піддаємось на будь-які провокації, - заявив глава держави.

Зеленський сказав, що українські кордони надійно захищені. За Україною правда. Зараз немає жодних причин для хаотичних дій.

Ми на своїй землі. Ми нічого і нікого не боїмось. Ми нічого і нікому не винні. І ми нічого і нікому не віддамо. І ми в цьому впевнені. Бо зараз не лютий 2014, а лютий 2022, - наголосив Зеленський.

Як повідомляли QIRIM.News, 21 лютого президент Росії Володимир Путін підписав указ про визнання «незалежності» так званих «ЛНР» та «ДНР».

Це рішення викликало засудження всьго світу.

Як повідомляли QIRIM.News,  Володимир Путін доручив ввести на окуповані східні території України російські війська для «підтримки миру».

Як писалиQIRIM.News, у Білому домі заявили, що чекали від Росії на визнання "республіками" окупованих районів Донбасу, і тепер президент США Джо Байден підпише указ про запровадження нових санкцій.