Зеленський: ми ніколи не визнаємо Крим частиною РФ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 15:11
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 15:11

Україна ніколи не визнає Крим частиною Російської Федерації. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю італійському телеканалу Rai 1, яке опубліковано в Telegram-каналі Зеленського, відповідаючи на запитання ведучого щодо можливості визнання незалежності Криму.

Крим і так до війни мав автономність. Він і є АР Крим зі своїми правами та своїм парламентом. Він завжди мав свій окремий парламент в Криму, але це була українська територія - АР Крим у складі України, ось про що ми говоримо, - наголосив Президент.

Він розповів, що Росії пропонувалося відтермінувати питання Криму поки тривають бойові дії.

Ми говорили, що ми готові говорити з РФ про те, що ок, не на часі рішення по Криму, бо йде війна, на часі людське життя. Давайте відставимо це питання нашим перемовинам, якщо воно болюче, якщо воно ускладнює процес перемовин. Якщо питання Криму ускладнює процес зустрічі президентів України і Росії, ок, давайте відставимо це питання, - сказав Зеленський.

Глава держави нагадав, що на переговорах у Туреччині Україна пропонувала відтермінувати розв'язання питання Криму, але не назавжди.

З такими умовами - давайте навіть підпишемо, що наші держави повинні врегулювати питання Криму впродовж 10 років. Це непогано було з точки зору дипломатії та з точки зору зняття саме цього питання з усієї мапи війни на деякий час хоча б. Це вже говорить, що ми просуваємо дипломатичні кроки щодо вирішення питання Криму. Ми не почули згоди на це питання. Хоча спочатку вони говорили, що це непоганий формат, - зауважив Зеленський.