Зеленський на зустрічі з Ердоганом в США обговорив питання допомоги кримським татарам

Новини України та світу
Алла Трапезова
22 Вересня 2021, 09:12
Алла Трапезова
22 Вересня 2021, 09:12

Президент України Володимир Зеленський в Постійному представництві Туреччини при ООН зустрівся з Реджепом Тайїпом Ердоганом, передає «Укрінформ».

Лідери двох країн обговорили питання допомоги, яку може надати Туреччина у звільненні затриманих російськими окупантами кримських татар, зокрема першого заступника глави Меджлісу Нарімана Джеляла.

Раніше президент Туреччини виступила на 76-й сесії ГА ООН та знову заявив про підтримку Анкарою територіальної цілісності України.

Ми надаємо великого значення захисту територіальної цілісності і суверенітету України, включно з Кримом, анексію якого ми не визнаємо, – підкреслив Ердоган.

Він також вказав, що потрібно докладати більше зусиль в питанні захисту прав кримських татар.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а згодом затримали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов.

Братів Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинувати у причетності до підриву газогону у селі Перевальному Сімферопольського району. Проти Ахтемових застосували тортури. Усі вони заарештовані до 4 листопада.