Зеленський: новий пакет санкцій має бути таким, щоб Росія навіть не говорила про зброю масового ураження

Новини України та світу
Ліна Тимошина
12 Квітня 2022, 08:31
Фото: ОПУ
Ліна Тимошина
12 Квітня 2022, 08:31

Україна максимально серйозно розглядає заяви окупантів про застосування хімічної зброї. Про це у відеозверненні заявив Президент Володимир Зеленський і закликав світ застосувати новий пакет санкцій.

Він зазначив, що з боку окупантів пролунала нова заява, яка свідчить про підготовку ними нового етапу терору проти України та наших захисників. Один з рупорів окупантів заявив про те, що вони можуть застосувати хімічну зброю проти захисників Маріуполя.

Хочу нагадати світовим лідерам, що можливе застосування хімічної зброї російськими військовими вже обговорювалося. І вже на той час це означало, що потрібно реагувати на російську агресію значно жорсткіше і швидше, - заявив Зеленський.

Зараз Європейський Союз почав обговорювати шостий санкційний пакет проти Росії.

Час зробити цей пакет таким, щоб навіть слова про зброю масового ураження з російського боку більше не пролунало. Нафтове ембарго проти Росії – обов'язкове. Будь-який новий санкційний пакет проти Росії, який не торкатиметься нафти, буде сприйнятий у Москві з посмішкою, - сказав Президент.

Очільник держави розповів, що у питанні зброї, Україна все ще залежить від постачань партнерів. За його словами, на жаль, Україна не отримує стільки, скільки необхідно, щоб швидше закінчити цю війну. Зокрема, щоб деблокувати Маріуполь.

Якби ми отримали літаки й достатню кількість важкої бронетехніки, необхідну артилерію, ми б могли це зробити. Але… Все ще доводиться про це домовлятися. Все ще доводиться переконувати. Все ще доводиться витискати необхідні рішення. Впевнений, що ми отримаємо майже все, чого потребуємо. Але втрачається не тільки час. Втрачаються життя українців. Життя, які вже не повернути, - наголосив Зеленський.

І додав, що це – відповідальність і тих, хто досі тримає необхідну Україні зброю на складах. Відповідальність, яка назавжди залишиться в історії.