Зеленський передав Байдену список з 450 полонених і політв'язнів

Новини України та світу
Алла Трапезова
02 Вересня 2021, 11:38
Алла Трапезова
02 Вересня 2021, 11:38

Президент Володимир Зеленський передав президенту США Джо Байдену список з 450 полонених українців. Про це стало відомо під час візиту Зеленського до Вашингтону, передає телеканал «Дім».

Зеленський попросив Байдена вплинути на країну-агресора Росію в ім'я визволення політв'язнів і полонених українців. Президент підкреслив, що вони перебувають в окупованому Криму, у «ДНР», «ЛНР», а також у Москві.

Дуже чутливе питання. Ми сьогодні вранці передали Вашій команді, пане президенте, список всіх полонених України, ми їх підготували, ці списки — людей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях Донбасу, у тимчасово окупованому Криму, в Росії, Москві. Їх близько 450 осіб. Яку роль, яку допомогу можуть надати Сполучені Штати? — запитав український лідер.

У свою чергу Байден висловив надію, що «знову буде можливість відвідати Україну». Він підкреслив, що США будуть і далі підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України. Президент США заявив про підтримку рішення влади України інтегруватися в НАТО і ЄС.

Нагадаємо, раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова розповіла, що президенту Зеленському готували списки політв'язнів, полонених і зниклих безвісти, щоб він передав їх Байдену.

У Вашингтоні 1 вересня відбулася зустріч президентів США і України, яка тривала 2,5 години: у форматі розширеної делегації і тет-а-тет. Протягом двох днів у США делегація України вже уклала низку угод з безпеки, енергетики, боротьби з коронавірусом, у космічній сфері.