Зеленський передав генсеку ООН список політв’язнів, утримуваних в Криму та РФ

Новини України та світу
Алла Трапезова
22 Вересня 2021, 10:25
Алла Трапезова
22 Вересня 2021, 10:25

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з генеральним секретарем Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутеррішем в Нью-Йорку, повідомляє прес-служба глави держави.

За словами Зеленського, Україна готова підтримувати зусилля генсека ООН, зокрема в питанні реформування Організації та зміцненні її ролі у подоланні глобальних викликів.

Для нашого регіону таким викликом залишається російська агресія, – зазначив Зеленський.

Президент передав генсеку ООН список майже 450 українців, яких утримують на тимчасово окупованих територіях і в Росії. Він попросив Гутерріша сприяти у звільненні ув’язнених. Крім того, український лідер розповів про підсумки саміту «Кримської платформи» та зауважив, що Україна розраховує на всебічну підтримку роботи цієї ініціативи з боку ООН.

Досягнення кінцевої мети «Кримської платформи» – повернення Криму – відновить повагу до Статуту ООН. Вважаю, що сприяти виконанню рішень Кримської платформи є обов’язком Організації, – заявив Зеленський.

Він також наголосив на вагомій ролі генсека у забезпеченні ефективної координації в ООН імплементації двох важливих для України резолюцій асамблеї щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму та мілітаризації півострова.

Нагадаємо, раніше Зеленський в Нью-Йорку зустрівся з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Лідери двох країн обговорили питання допомоги, яку може надати Туреччина у звільненні затриманих російськими окупантами кримських татар, зокрема першого заступника глави Меджлісу Нарімана Джеляла.