Зеленський передав список політв'язнів британському прем’єру Джонсону

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 11:38
Асіф АлієвQHA
23 Вересня 2021, 11:38

Президент України Володимир Зеленський у Нью-Йорку зустрівся з прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном та передав йому список з майже 450 українців, яких незаконно утримують на тимчасово непідконтрольних територіях і в Російській Федерації.

Про це повідомляє преслужба Офісу президента.

Сторони обговорили взаємодію у сфері енергетики, зокрема атомної, та виклики для європейського регіону у зв’язку з реалізацією проекту «Північний потік – 2». Президент України наголосив, що цей проект є геополітичною зброєю Росії.

Два лидера позитивно оцінили перші результати запровадження Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією.

Співрозмовники також обговорили подальші заходи політичного діалогу на найвищому рівні, зокрема проведення інавгураційного засідання Діалогу стратегічного партнерства.

Глава української держави поінформував Бориса Джонсона про намір взяти участь у сегменті високого рівня 26-ї Конференції країн – учасниць Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, що відбудеться в Глазго 1-2 листопада.

Наприкінці зустрічі Володимир Зеленський запросив Бориса Джонсона відвідати Україну з візитом.

Раніше Зеленський в Нью-Йорку зустрівсяз президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Лідери двох країн обговорили питання допомоги, яку може надати Туреччина у звільненні затриманих російськими окупантами кримських татар, зокрема першого заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.