Зеленський: повістки кримським татарам у Криму - це елемент геноцидної політики Росії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Вересня 2022, 10:20
Фото: пресслужба ОПУ
Ліна Тимошина
26 Вересня 2022, 10:20

Повістки кримським татарам в окупованому Криму - це елемент геноцидної політики Росії. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні.

Він наголосив, що злочинна мобілізація використовується Росією не лише для того, щоб подовжити страждання людей в Україні та щоб іще більше дестабілізувати світ А й для того, щоб фізично знищити чоловіків – представників корінних народів, які живуть на територіях, які контролюються поки що, тимчасово, Російською Федерацією.

Катастрофічна ситуація в окупованому Криму. Повністю підтверджується інформація щодо кримськотатарського народу: більшість мобілізаційних повісток розписана там саме на киримли. Це ще один елемент геноцидної політики Росії, ще одна причина для негайної й жорсткої реакції всього світу, - завив Зеленський.

Він зауважив, що на території самої Росії відбувається те саме. Це прорахована імперська політика. Це удар по народах, наприклад, Дагестану та й всього Кавказу, по корінних народах Сибіру та інших територій.

І я ще раз хочу повторити. Знову по-русски, специально для русских «товарищей». И это не какая-то там коллекция народов у России, не значки и не флажки где-то на карте, нет. Это не фантики – это живые люди. И только теперь вы начинаете это слышать, и то не везде, - сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що люди, зокрема в Дагестані, почали боротися за своє життя. Видно, що вони починають розуміти, що це питання їхнього життя.

Зачем их мужьям, братьям, сыновьям погибать на этой войне? На войне, которой хочет один человек. На войне против нашего народа, на нашей земле. Он же не посылает на войну своих детей. Боритесь за то, чтобы не отправили на смерть ваших детей – всех, кого могут забрать под эту преступную российскую мобилизацию. Потому что если вы придете забирать жизни наших детей — я вам скажу как отец, — мы вас живым уже не отпустим, - наголосив Зеленський.

Президент підкреслив, що вихід є - не підкорятися злочинній мобілізації, тікати або здаватися в український полон за першої ж нагоди.

Прошу всіх наших друзів в інформаційній сфері підтримувати поширення цього заклику. Що більше громадян Російської Федерації хоча б спробують захистити своє власне життя, то швидше закінчиться ця злочинна війна Росії проти народу України, - заявив Зеленський.