Зеленський розповів, що Макрон пропонував піти на поступки щодо українського суверенітету, щоб зберегти обличчя Путіну

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 14:18
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 14:18

Президент Франції Еммануель Макрон пропонував піти на поступки щодо українського суверенітету, щоб зберегти обличчя Володимиру Путіну. Про це розповів Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю італійському телеканалу Rai 1, яке опубліковано в Telegram-каналі Зеленського.

Ми не повинні шукати вихід для Росії, і пан Макрон дарма це робить. У нього є прекрасний досвід, що поки Росія сама не захоче, поки вона не зрозуміє, що їй потрібно, вона не буде нічого шукати Я знаю, що він хотів отримати певні результати у посередництві, він їх не знайшов, і не з нашого боку, а з боку РФ. А мені пропонувати деякі поступки щодо суверенітету, щоб зберегти обличчя президенту Путіну - ну, дивіться, мені здається, що це не дуже коректно з боку тих чи інших лідерів. Ми не готові щось комусь зберігати і втрачати за це території. Це втрачений час, - сказав Зеленський.

Він зазначив, що РФ 24 лютого продемонструвала, що вона забере територію, якщо вона вирішила це зробити.

Не треба зараз Еммануелю робити ті чи інші дипломатичні па. Він став президентом, я його підтримував, можу зараз це відкрито сказати (..). Але без усіляких кроків у бік той чи інший, історія такого не пробачає. Тільки кроки вперед, якщо ти хочеш просто повернути своє, - пояснив Зеленський.

Глава держави порівняв пошук шляхів підходів до Путіна з періодом, коли світ намагався знайти підхід до Гітлера.

Ми шукаєли шляхи до Путіна всі ці роки (…) Але на цих шляхах трупи, - сказав Зеленський.

При цьому президент України переконаний, що очільнику Кремля не вдасться зберегти обличчя.

Я не думаю, що Путін зможе зберегти обличчя. І чесно кажучи, не думаю, що буде в майбутньому з цією людиною. Мені здається, треба думати, що буде в майбутньому з Росією, зберегти обличчя не вийде. можна ще зберегти історію, - сказав Зеленський.