Зеленський: Туреччина, Єгипет, Бангладеш, Китай чекають на українське зерно, яке блокує рф

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 09:17
Фото: пресслужба Офісу Президента України
Ліна Тимошина
01 Червня 2023, 09:17

Безпека в Чорному морі, дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства – це глобально важливий безпековий чинник.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський у відеозверненні.

Глава держави провів виїзне засідання Ставки. Зокрема, спеціальну увагу приділили зерновому коридору, безпеці в Чорному морі.

Світ знає, яку фундаментальну роль наш морський зерновий експорт відіграє для продовольчої безпеки. Та й загалом безпека в Чорному морі, дієвість норм міжнародного права щодо мореплавства – це глобально важливий безпековий чинник. Усі морські країни світу зараз бачать, що може загрожувати їхнім портам, їхнім акваторіям, якщо Росії зійде з рук блокування мореплавства в Чорному морі, - наголосив Зеленський.

Президено навів лише один приклад. За його словами, нині з трьох портів, які були погоджені в межах Чорноморської зернової ініціативи, порт «Південний» фактично заблокований.

Понад півтора мільйона тонн агропродукції накопичено в одному «Південному». І це зерно, яке очікують щонайменше десять країн світу, зокрема Туреччина, Єгипет, Бангладеш, Китай. Очевидно: що менше продовольства постачається в ці країни, у ці регіони, то вищі там ціни на їжу, то більше втрачають люди в цих країнах зі своїх сімейних бюджетів, - зазначив очільник держави.

Тобто блокада одного порту в Україні створює надзвичайно серйозні ризики для різних народів. Причому зокрема для тих, відносинами з якими росія ще й намагається спекулювати.

І я дякую всім у світі, хто допомагає нам збільшувати простір безпеки в Чорному морі, хто тисне на Росію задля розблокування постачання продовольства, - додав Зеленський.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 липня 2022 року у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.

Нагадаємо, жовтні 2022 року Міноборони рф повідомило, що зупиняє дію "зернової угоди" після вибухів в окупованому Севастополі. Пізніше, Президент України Володимир Зеленський заявив, що російський шантаж виявився безрезультатним, зернова ініціатива продовжить працювати.

Як писали QIRIM.News, 17 травня 2023 року міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що зернову угоду розблоковано, вона продовжить свою дію до 18 липня.